Podkarpacki Portal Ślubny | REKLAMUJ SWOJĄ FIRMĘ U NAS

Podkarpacki Portal Ślubny | REKLAMUJ SWOJĄ FIRMĘ U NAS

Około 20% kobiet marzy o takim ślubie, ślubie egzotycznym z dala od przyjaciół, znajomych i rodziny. Istnieją trzy miejsca na świecie, które z udzielania ślubów uczyniły swą wizytówkę.

Zawarcie związku małżeńskiego zwane ślubem otoczone jest wieńcem modlitw oraz symbolicznych czynności, stanowiących obrzędy sakramentu małżeństwa.

Praca w życiu młodych ludzi w obecnych czasach pochłania coraz więcej czasu. Zaplanowanie ślubu i wesela to niesamowicie trudne zadanie.

Ślubne zaproszenia w formie drukowanych kartek pojawiły się dopiero w XIX wieku. Wręczano je gościom osobiście, a nie za pośrednictwem poczty, w obawie, że mogą nie dotrzeć do adresatów.

Prawo autorskie wymaga tego, aby każdy użytkownik czyjejś twórczości przed jej wykorzystaniem uzyskał autorską zgodę kompozytorów. W praktyce czyni to ZAiKS.

Błogosławieństwo młodej pary przez swoich rodziców jest etapem wstępnym uroczystości ślubnej, wprowadzającym jednocześnie klimat mającej nastąpić ceremonii.

Dawno znikła staropolska tradycja weselna, zgodnie z którą tańce rozpoczynał tzw. biały wieniec. Młoda żona musiała zatańczyć z każdym gościem weselnym, który w zamian za ten zaszczyt składał na ręce starościny znaczącą sumę na przyszłe gospodarstwo.

Tak jak obchodzi się w życiu urodziny lub imieniny, tak i obchodzi się jubileusze weselne. Te najważniejsze, srebrne, złote i diamentowe, znane są wszystkim, ale przecież nie obchodzi się tylko 25-tych, czy 50-tych urodzin.

Opisujemy najbardziej popularne "przesądy" , których kiedyś bardzo przestrzegano, bo jak wiadomo, każdy chce by jego małżeństwo było szczęśliwe i lepiej jest ich przestrzegać także teraz.

Dzisiaj jako prezenty ślubne można wręczać praktycznie wszystko, od przedmiotów gospodarstwa domowego, poprzez pamiątki, książki, aż po tradycyjne koperty z gotówką.

Mapa firm